Rusza rekrutacja do IV edycji POLIN Meeting Point szkoły letniej dla studentów z Polski, Izraela, Niemiec i Ukrainy. Tegoroczna edycja szkoły odbędzie się w terminie 20 sierpnia – 2 września w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 maja 2018 roku. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą wydarzenia roku 1968, który zapisał się w historii jako rok obfitujący w przełomowe wydarzenia po obu stronach żelaznej kurtyny.

Kogo szukamy

Do udziału w szkole letniej zapraszamy studentów i studentki oraz absolwentów i absolwentki (którzy uzyskali dyplom lub absolutorium w ciągu ostatnich 3 lat ) szkół wyższych z Izraela, Niemiec, Polski i Ukrainy, którzy chcieliby spotkać się w międzynarodowej grupie młodych ludzi i porozmawiać o wspólnej historii państw europejskich oraz Izraela i jej współczesnym znaczeniu, podczas ciekawych wykładów i warsztatów prowadzonych przez ekspertów i ekspertki, a także poszukać inspiracji do własnych badań naukowych.

Aplikuj do 9 maja, TUTAJ >>

Rekrutacja

Rekrutacja jest dwuetapowa. Pierwszy etap to wypełnienie formularza aplikacyjnego on-line do dnia 9 maja 2018 roku. Drugi etap to rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami, które odbędą się na przełomie maja i czerwca.

Program

Podczas 2-tygodniowego programu zajmiemy się:

  • politycznymi i społecznymi uwarunkowaniami omawianych wydarzeń,
  • mechanizmami działania propagandy,
  • kobiecą perspektywą,
  • zmianami społecznymi i w obszarze kultury.

Jak to wygląda w praktyce

POLIN Meeting Point to dwa tygodnie warsztatów, wykładów, dyskusji oraz zajęć integracyjnych, prowadzonych w Muzeum POLIN. Część zajęć zaplanowana jest na wystawie czasowej "Obcy w domu. Wokół Marca '68".

***

Realizacja programu możliwa jest dzięki wsparciu Fundacji Rodziny Nissenbaumów i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.» CZYTAJ WIĘCEJ

 

» ZGŁOSZENIA

 
Date: 
26/04/2018 - 11:00 to 09/05/2018 - 11:00
Address: 
Poland